Żelkoty poliestrowe są materiałem znajdującym zastosowanie jako zewnętrzna powłoka wyrobów z żywic poliestrowych. Ich głównym zadaniem jest tworzenie trwałej powłoki, która zabezpieczy powierzchnię produktu przed działaniem niekorzystnych czynników mechanicznych, atmosferycznych (do których należą m.in. promieniowanie słoneczne i wilgotność) czy chemicznych. Istotną zaletą jest również możliwość uzyskiwania pożądanej barwy malowanego wyrobu, oczekiwanego połysku, czy ukrycie wzoru utworzonego laminatu. Prowadzi to do uzyskania wyrobu charakteryzującego się pożądanymi właściwościami mechanicznych i zadanymi walorami estetycznymi.

W naszej ofercie posiadamy nienasycone poliestrowe żelkoty firmy ASHLAND (Maxguard i Enguard), które produkowane są zgodnie z normami ISO 9001 i ISO 14001. Jesteśmy w  stanie wyprodukować żelkoty i topkoty w wybranej przez Państwa gamie kolorystycznej zgodnej z paletą RAL i INSTINT (na bazie GE, GN, TM i TN- w systemach nakładania ręcznego jak i za pomocą pistoletu).

Aby uzyskać więcej informacji dotyczących interesujących Państwa aspektów związanych z oferowanymi przez nas żelkotami i topkotami, zapraszamy do kontaktu!